Emra Femrash (A)

Postuar më Përditësuar më

·         Abije: femer qe mbulon fytyren, shume e ndershme
·         Adalet: shume e drejte, mbron te dobetit
·         Adnije: njeri qe meriton xhenetin

·         Aişe: njeri qe jeton ne midis te mirave, njeri qe jeton e lumtur
·         Amine: e pa frikshme
·        
Arzu: grua qe duhet shume nga te tjeret
·         Asije: grua e vuajtshme
·         Atije: lemoshe, bamirese
·         Ajfer: drite hene
·         Ajgen: miku i zemres
·         Ajgyl: femer e ndritshme si drita  e henes
·         Ajla: grua, bashkeshorte

31 mendime mbi “Emra Femrash (A)

  xheneta tha:
  Shkurt 2, 2009 te 11:23 am

  SELAM ALEJKUM A MUNDENI TE ME TREGONI QFAR TO TE THOT EMRI “XHENETA”SELAM ALEJKUM

  ilir tha:
  Janar 29, 2010 te 2:20 pm

  Selam Alejkum a mundeni me m’tregu ne lidhje me emrin Rejana Selam Alejkun

  your muslim sister tha:
  Mars 31, 2010 te 9:29 pm

  Selam alejkum

  xhevat tha:
  Qershor 29, 2010 te 7:33 pm

  selam alejkum domth e emrit ajlin

  albina tha:
  Gusht 16, 2010 te 9:32 am

  jo nuk esht e ver tet

  albin tha:
  Gusht 16, 2010 te 9:33 am

  po esht e vertet

  albin tha:
  Gusht 16, 2010 te 9:38 am

  SELAM ALEKUM A MUN TE ME TREGONI ALBINA QFAR EMRI ESHT

  Nazimi tha:
  Gusht 24, 2010 te 9:13 pm

  Esselamu Alejkum!
  A mund te me tregoni ju lutem cilet nga keta emra jane musliman pra te gjinise femerore: AJLA, NEJLA, dhe ELIESA, qfar domethenie kane dhe cilin ma kishit preferuar. Allahu ju shperblefte pres përgjigje të shpejt nga ju. Esselamu alejkum

   AdmiN u përgjigj:
   Shtator 4, 2010 te 10:49 am

   Alejkum selam. Emri Eljesa eshte emer mysliman. eshte emer e nje prej Pejgambereve te derguar nga All-llahu xh.sh.

  nora tha:
  Gusht 27, 2010 te 8:59 pm

  selam alejkum,,,, nese mundeet mema tregu dmth e emrit Leonora

   AdmiN u përgjigj:
   Shtator 4, 2010 te 10:48 am

   Alejkum selam. Emri Leonora nuk eshte emer mysliman.

  linda tha:
  Shtator 14, 2010 te 10:17 pm

  selam alejkum ju lutem cilet nga ke ta emra jna musliman alea .maida anida arlinda edhe qfar dmth kan

  tina tha:
  Dhjetor 18, 2010 te 9:47 pm

  selam alejkum ju lutem qe te me tregoni emrin TUANA a asht emer musliman

  Ardit tha:
  Mars 6, 2011 te 4:57 pm

  Selam alejkym a mund te me tregonii se qfar do te thot emrii Arditt!

   AdmiN u përgjigj:
   Mars 8, 2011 te 9:02 pm

   Alejkum selam emri Ardit eshte emer shqiptar por nuk mund te them se eshte mysliman por ka nje kuptim te bukur.

  erni tha:
  Qershor 19, 2011 te 5:52 pm

  SELAM ALEJKYM emri DIAR aesht emer musliman dhe qfar kuptimi ka

   AdmiN u përgjigj:
   Korrik 15, 2011 te 3:57 pm

   alejkum selam. emri Diar vjen nga emri Diyar qe do te thote Vend Krahine nga turqishtja e vjeter.

    visar tha:
    Mars 24, 2013 te 12:31 am

    pse vendoni emra turk kur ka plot emra shqiptar

  elham tha:
  Nëntor 28, 2011 te 9:43 am

  selam alejkum deshta me dit emri ajla a esht emer musliman

  aliu tha:
  Dhjetor 9, 2011 te 10:26 pm

  a mune te me preferoni nje emrer muslima per vajzen time e cila do te vi ne kto dit ne jet

   Ardit Hoxhllaku u përgjigj:
   Dhjetor 16, 2011 te 4:21 pm

   Emra mysliman ke plot ne faqen tone ju mund ti shikoni ato por ne u sygjerojme emra: Ruvejda, Rejana, Rejhana, Sara, Sueda, etj…

  Ardit Hoxhllaku u përgjigj:
  Dhjetor 16, 2011 te 4:16 pm

  emri alea nuk eshte emer mysliman

  flora tha:
  Janar 17, 2012 te 6:39 pm

  selam aljkum jam flora jamne pritej te fmijes se par po ju kisha lut te me sygjeroni disa emra musliman per djem qe kan nje kuptim ju lutem te ma ktheni nje pergjigje sa ma shpejt selamaljkum

   Ardit Hoxhllaku u përgjigj:
   Janar 17, 2012 te 7:28 pm

   Alejkum selam! Allahu u ndihmofte, u shpetofte dhe u dhente nje femije te hajrit. Emrat: Enes- sherbetori i Pejgamberit a.s, Enis- (mik, shok), Ubejd- (adhurues tek Allahu xh.sh), Rejhan- (dere ne xhennet), Izet- (i lartesuar).

  @@@fatka tha:
  Janar 15, 2014 te 12:54 pm

  Cfare domethene emri ERA dhe a shte emer mysliman??

   Ardit Hoxhllaku u përgjigj:
   Janar 24, 2014 te 1:44 am

   Emri Era eshte emer Shqiptar pra “fryn era” eshte emer me kuptim dhe mund ti vendoset femijes.

  Njomza tha:
  Janar 20, 2014 te 10:36 am

  Selam Alejkum..ju pershendes Zoti ju shperbleft per pergjigjjet tuaja..desha te di Emri Anea Anura Noa jan emra musliman dhe me qfar kuptimi Pres pergjigjje ju Faleminderoj shum..

   Ardit Hoxhllaku u përgjigj:
   Janar 24, 2014 te 1:41 am

   Alejkum selam. Emri Anura eshte emer me origjine Indiane, emri Noa eshte emer Hebre ndersa emri Anea nuk e di origjinen e tij. Ju faleminderit.

  Njomza tha:
  Shtator 25, 2016 te 8:57 pm

  Pershendetje emri Yllza dhe Elsa a jan emra musliman dhe a lejohet tu vem emrin femive keta emra

   Ardit Hoxhllaku u përgjigj:
   Shtator 28, 2016 te 2:22 pm

   Pershendetje! Emri Yllza eshte emer shqiptar. Nuk ka ndonje problem mund te vendoset. Ndersa emri Elsa vjen nga emri elizabet dhe nuk eshte shume i pershtatshem.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshojeni )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshojeni )

Po lidhet me %s